Ana Renkler

22 Mart 2010 Pazartesi

Dikkat Jaws Geliyor:)



Haftosunu küçük bir İstanbul kaçamağımız oldu. Ama ne kaçamak.. Bayrampaşa'nın ortasında köpek balıklarının arasında kaldık:) Yok, inanılır gibi gelmedi size biliyorum. Ben de görene kadar aynen sizin gibi düşünüyordum ama hani o Jaws serisinin korkunç kahramanı burnumuzun dibine kadar yaklaştı emin olun. Tabi filmdeki gibi devasa değildi, bir de bana çok sevimli geldi elimi uzatıp kafasını sevesim geldi:)



Sakın oyuncakçıya gittim sanmayın. Halis muhlif kanlı canlı köpek balıklarıyla görüştüm geldim:) Neyse daha fazla meraklandırmayım sizi. Forum İstanbul'daydık. Önce İKEA, sonra da hemen yanıbaşındaki Forum İstanbul'u gezdik. Tam çocuklarla gidilecek harika bir yer, ben tam not verdim doğrusu..


İster alışveriş yapın, ister oturun Gloria Jeans'de bir kahve molası verin, isterseniz de mini mini puz pateni pistinde cıvıl cıvıl çocukların içinde kayın. Dedim ya, çocuklar için harika aktivite noktaları var Forum İstanbul'da..


Turkuazoo'ya girerken kapıda bir çocuk topluluğuyla karşılaştık. Büyük ihtimalle bir anaokulundan geliyorlardı. Onlarla gezmek daha bir zevkli oldu. Meraklı bakışları ve heyecanlı sorularıyla hepimizi etkiledi çocuklar. Akvaryumların önündeki açıklamaları okuyup bol bol yorum yaptılar.



Hiç görmediğim bir sürü balıkla tanıştım ben de çocuklar gibi şen bir şekilde. Malum yanımızda onlarca çocuk varken, biz de çocukluk yıllarımıza dönüverdik:) Hazır bekliyomuşuz meğer:))



İşte bu minik parmaklar, küt burunlu ilginç balık amcaya selam veriyor. Diğer resimdeki vantuz amcanın kuyruğu da abartısız 2m. kadar vardı..


Yılan balıkları, piranalar, benekliler, amazondan gelenler, köpek balıkları, deniz yıldızları, yengeçler ve daha neler neler... Çocuklar hepsini bir arada görerek öğrendiler. Dalgıçların elinde hiç görmedikleri kabuklu deniz canlılarına dokundular.


Rengarenk harika balıkların görsel şölenlerini izlediler. Bazen gördüklerinin bir balık mı yoksa kuş mu olduğunu bilemediler. Suyun içinde olduğuna göre balıktır dediler...



Akvaryumlar çok çok büyüktü, ama onlardan da güzeli tünel kısmı idi. Tünelde tamamen suyun içine girmiş hissine kapılıyorsunuz. Yürüyen bandın üzerinde tünelden geçerken harika bir görsel şenlik yaşıyorsunuz...



Bu kocaman vantuzları görüyor, dalgıçların elindeki yiyecekleri nasıl da oburca hüplettiklerine şahit oluyorsunuz. Daha görmediğim ne çok canlı vardır kimbilir diye de kendinizi düşünmekten alamıyorsunuz...


Büyük küçük bir çok deniz canlısını burada görüyorsunuz. İsterseniz köpekbalıklarının yanına dalabiliyorsunuz da. Ben o kadarına cesaret edemezdim doğrusu:) Her ne kadar şirin görünseler de cesaret işi :))



Bakın sivri dişleri ile ne kadar da sevimli Jaws kardeş:))


Tünel çıkışında da benim çok da anlam veremediğim bu korsanlarla karşılaşıyorsunuz:)) Sanırım görselliği canlı tutmak, zenginleştirmek istemişler... Her ne kadar bana anlamsız gelse de, çocuklar bunları da çok sevdiler.



İşte bu da tünelin genel görüntüsü.. Gerçekten harikaydı, aklım orada kaldı, o sessiz sular ülkenin çok sesli korosunda kaldı aklım... İstanbul'da iseniz veya yolunuz düşerse, gitmeye çalışın bence. Çocukla gezilecek çok şirin yerlerden Turkuazoo...  

18 yorum:

elif-kayra dedi ki...

hilalcim, ne iyi etmişsin. bizde cumartesi gittik ama 7'ye kadarmış yetişemedik. Çok üzüldü oğlum ama bir sonraki sefere inşallah, resimleri gördüm daha da çok meraklandım

elif-kayra dedi ki...

hilalcim, ne iyi etmişsin. bizde cumartesi gittik ama 7'ye kadarmış yetişemedik. Çok üzüldü oğlum ama bir sonraki sefere inşallah, resimleri gördüm daha da çok meraklandım

Adsız dedi ki...

Merhaba,
bu güzel blog icin sizleri kutlarim!

babakiz yazinizi alintilar bloguna
alintiladim..Bilginize!

sevgilerimle

Dilekhaniminmutfagi dedi ki...

ayaklarınıza sağlık ne güzel etmişsiniz çcuklarla vakit geçirmek gibisi yoktur
yeni yerler görmek yeni şeyler keşfetmek onlar için çok kıymetli selamlar

Hilal dedi ki...

*Elif
eminim yakışıklı oğlun çok çok sevecek Turkuazoo'yu. sevgiler canım

* Rumuz İlkyaz
blogumuzu beğenmeniz bizi çok sevindirdi. Çok teşekkürler

* Dilek Hanımın Mutfağı
Kesinlikle çocuklar için tam bir şenlik, tam bir karnaval havasındaydı gezi. Güzel yorumunuz için teşekkürler
Sevgiler

Tiryaki dedi ki...

aaa İstanbula mı gittiniz?
ne güzelmiş Hilalcim ya..
Nasıl sevmiştir senin şirin oğlan kim bilir.
ben de Betülle orada olmayı çok isterdim,bayılırdı kesin :)

Gamze dedi ki...

hilalcim ne kadar güzel bir kaçamak olmuş...bizde düşünüyoruz gitmeyi bakalım yaz gezileri içinde burası da mevcut, kuyruğumuzu jaws kapmadan döneriz inş.:))hmm birde çocuklar huzursuzlanıyor mu içeride, nasıl uzun mu yürüyüş periyodu?

BAL TATLISI dedi ki...

ne güzel eylnmişsiniz,bizede yakın olmasına rağmen henüz gitmek nasibolmadı,resimleri görünce hemen en kısa zamanda gitmeliyiz diye düşündüm.
Muhammed bayılır hayvanları ve çocukları görünce çok mutlu oluyor adeta kendinden geçiyor burası tam ona göre.

nohut oda dedi ki...

:))
turkuazoo haftası ılan edebılırız bu haftayı..

Şenay- Doğam dedi ki...

Çok guzel bır hafta sonu gezısı olmus :) Öpüyoruz sevgi ile..

elif ada dedi ki...

Hilal resimler harika. Biz de Eylul'de geliyoruz Istanbul'a. Listenin basinda da Turkuazoo var.

Ana Renkler dedi ki...

*Tiryaki
İnş canım görmek size de nasip olur hakikaten görmek laım bu akvaryumu...

*Ege'nin Annesi
Tünel çok uzun değil , yani uzun değil dediysem çocukları bunaltacak uzunlukta değil .ister yürüyorsun istersen de yürüyen bandın üzerinde geziyorsun tüneli.

* Yemek Yapalım
Muhammed'in çok sevineceğine eminim canım. Yakınsınız madem ne güzel sık sık gitme imkanınız olur

Hilal dedi ki...

* Nohut Oda
:) tamamdır canım, bu hafta Turkuazoo haftası :)

*Şenay Doğa
sağol canım yorumun için, sevgiler

* Elif Ada
Harika.. Eminim çok beğeneceksiniz...Sevgiler

evra ile dedi ki...

çok güzel kareler yakalamışsınız gitmiş kadar olduk:))sevgiler

Hilal dedi ki...

teşekkürler Evra'nın annesi, sevgiler

Güneş Akay dedi ki...

19 Mayısta kalabalık olur mu acaba, gerçi hep kalabalık :=)

Adsız dedi ki...

Güneşcim biz bir cumartesi gitmiştik, bir grup çocuk vardı diğer kişiler hariç. Grup yaklaşık kişiydi:)) dediğin gibi hep kalabalıktır eminim, kaçırmayın fırsatı:))

Hilal dedi ki...

20 kişi yazayım dedim yazamamışım:)

Yorum Gönder

Fikrinizi bizimle paylaşın..

Related Posts with Thumbnails