Ana Renkler

25 Şubat 2010 Perşembe

Kocaman Yürekli KadınlaraSevdiğim bir blog arkadaşımın bir yazısını okurken, şöyle bir cümle çıktı karşıma. “ kadınlar zayıftır, anneler güçlü…”
Çok hoşuma gitti önce. Evet dedim, anneler çok güçlü. Ben mesela, zaman zaman karanlıktan korkardım. Sessizlik ve ıssızlık ürkütürdü beni. Ama anne olunca gece yarıları kendi başıma kalkıp o derin karanlığın içine atıveriyorum kendimi. Hem de aklımda hiçbir korku olmadan.. evet, anne olmak beni daha da güçlü yaptı..
Bir kadın çok güçlüdür aslında. Söylendiği gibi korunaksız, sığınacak liman arayan güçsüz varlıklar değildir kadınlar. Sadece belki sevdiğinden o korunmayı görmek ister, o huzuru, o sahiplenmeyi hissetmek ister. Ama güçsüzlüğünden değil asla.. Yeri geldi mi, yavruları için kaplanın önüne bile atılan bir tavuk misali. Kendinden çok daha güçlü olanlarla bile baş edebilir. Bir kadın, anne olunca daha da güçlenir. Kuvvetine kuvvet eklenir. Yavrusudur en büyük kuvvet nedeni.. erkeğin eşi, çocuğun annesi.. kocaman yüreklidir bütün kadınlar.. ve çok çok kuvvetli..

3 yorum:

ESMANUR dedi ki...

Evet anneyiz ve çok güçlüyüz inşallah.
ne güzel bir yazı bu Allah razı olsun gerçektende öyle anne olunca herşey ne kadar da farklı oluyor.
rabbim o güzel duyguyu herkese yaşatsın(amin)

anne café dedi ki...

Mesela ben böceklerden çok korkarım ama kızım korkarak büyümesin diye, şimdi böcek görünce daha serinkanlı davranmaya çalışıyorum.

Hilal dedi ki...

*Esmanur, Amin diyorum. bir kadının başkalaşmış hali oluyor annelik
*Hilal, sevgili adaşım, ben de böcekten korkarım umarım oğlumla birlikteyken bir böcekle karşılaşmam:))

Yorum Gönder

Fikrinizi bizimle paylaşın..

Related Posts with Thumbnails